Kayseri News

Kayseri ve Türkiye Haberleri

Mustafa Eraslan’ın liste dışı kalması MHP’nin Kayseri’de baltayı taşa vurduğunu gösterir

Mustafa Eraslan ve Devlet Bahçeli

Bazen siyaseti anlamak çok güç oluyor. Devlet Bahçeli’nin de Kayseri’de ne yapmak istediğini biz çözemedik, birçok kimse de çözemedi. Teşkilatların MHP listenin birinci sırasında bekledikleri MYK Üyesi Mustafa Eraslan, bırakın birinci sırayı, listede yok. Niye? Biz bilmiyoruz sebebini.Bilenler de bir şey söylemiyor zaten. Öyleyse biz birkaç kelam edelim:
1. MHP’nin son mahalli seçimde Kayseri’den aldığı %24 oyu Mustafa Eraslan % 34’e çıkartsa 1999 yılındaki başarı yakalanır ve Kayseri’de 4 ilâ 5 milletvekili alınabilirdi. Devlet Bey, birilerinin oyununa gelmiş gözüküyor; ama kimin bilemiyoruz.

2. Yusuf Halaçoğlu gibi adaylar Ankara, İstanbul gibi merkezlerde gerçekten iş yapardı ama Devlet Bey, Kayseri’nin yerel ölçülerini sanırım unuttu.
3. Yusuf Halaçoğlu’nu pohpohlayıp öne çıkaranlar ve liste başı olması için bu kadar gayret gösterenler MHP’ye oy verecekler mi, yoksa AKP’den 2. sırasında Avşar milletvekili olsun, CHP’nin ikinci sırasında Avşar milletvekili olsun, MHP’nin 1. sırasında Avşar milletvekili olsun diye bütün partilere mavi boncuk dağıtan dernek ve vakıflar olmasın sakın?
4. Birileri Devlet Bahçeli’ye sanırım Kayseri’nin yarısı Avşar, yarısı da Çerkez diye anlatmış.Sayın Bahçeli, Türkmen Beyi Mustafa Eraslan’a listende yer yoksa onu neden 70 kişilik MYK’ya seçtin? Mustafa Eraslan, Kayseri’nin şehir merkezinde bir abide gibi yükselirken ve iktidarın korkulu rüyasıyken onları bir güzel rahatlattın ve bu abideyi görmezden geldin.  İyi ama senin seçtiğin adamlar milletvekili seçilirse Sayın Bahçeli, bunların Kayseri’de evi barkı yok ki… Birisi Kozan doğumlu, diğeri Sivas doğumlu… (Sivaslılar da Kozanlılar da başımızın tacıdır, yanlış anlaşılmasın) İyi ama Kayseri siyasetini Ankara’dan mı yönetecekler? Sayın Çakmakoğlu, yıllardır Kayseri’ye adımını atmadı da iyi mi etti? Bundan hiç ibret çıkarılamaz mıydı?
5.  Mustafa Eraslan’ı da anlamış değilim açıkçası. Daha MHP’de neden duruyor çözemedim. Çünkü, bir parti lideri bir genel seçimde MYK Üyesi Mustafa Eraslan’a güvenmiyorsa, onu bir zamanlar hangi şartlarda Belediye Başkan adayı yaptığını unutmuşsa, listelerde birinci sırada beklenen aday listede yer bulamamışsa artık bunun takvimi falan olmaz, istifa edip o partiden çıkıp çıkışmak lazımdır. Çünkü, yapılan hatanın telafisi yoktur. Bir insan partinin genel başkanı da olsa kendi arkadaşının haysiyetiyle oynamıştır ve bunu kamuoyunun önünde yapmıştır. Mustafa Eraslan’a sana inanmıyorum ve güvenmiyorum demiştir. Bu kadar açık ve seçik duran mesajı okumamak hata olur ve bir an evvel istifa edilmelidir ve seçim sonu beklenmemelidir.
6. Eraslan’sız MHP’de Kayseri çıtası %24’tür. Buyursunlar Bahçeli’nin adayları %24’ü Kayseri’den koparsınlar da görelim. Bu liste Kayseri’de merkez sağdan oy alamaz. Halbuki Eraslan’ın her zaman merkez sağdan ve merkez soldan alacağı oylar vardı. İşte bu politikalar yüzünden AKP şımarıyor ve 9-0 diye bas bas bağırıyor. MHP de bırakın 99 seçimlerini iki milletvekilini kendine hedef koymuş. Kayserili olmayan iki adayı Kayseri’den vekil yapmanın derdine düşmüş. Ne diyelim, koskoca Devlet Bahçeli, haşa hata yapacak değil ya… Olsa olsa biz hata yapıyoruzdur. Bahçeli, Kayseriyi de Türkiyeyi de dünyayı da bizden iyi bilir. Erciyes Zafer Kurultayını Kayseri’den kurtarmadı mı? Kayseri’de mitinge bile gerek yok Sayın Bahçeli, Kayseri seninle gurur duyuyor. Bütün oylar Bahçeli’nin.
Namık Selçuk K.

Reklamlar

Nisan 16, 2011 - Posted by | Uncategorized | ,

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: