Kayseri News

Kayseri ve Türkiye Haberleri

MHP Adayı Mustafa Özsoy’un iki rüya projesi / Deniz Postası Gazetesi

MHP Adayı Özsoy’un iki rüya projesi / Deniz Postası Gazetesi
Oy birliği ile MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mustafa Özsoy, rüya projelerinin ikisini açıkladı. Özsoy, ilk projesinin ulaşıGörselmda kalıcı çözüm olan metro olduğunu söylerken, ikincisinin ise turizm ile ilgili olduğunu vurgulayarak, “Kızılırmak Nehri üzerinden Kapadokya’daki turistlerin bir bölümünü kayık ve teknelerle turistik gezi kapsamında Yamula Baraj Gölü’ne kadar getirebiliriz” dedi.
MHP Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olan Mustafa Özsoy, İl Başkanı Mete Eke ile birlikte Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya’yı ziyaret etti.

Kayseri’nin belediyecilik açısından şu anda en büyük sıkıntısının ulaşım olduğunu söyleyen Özsoy, “80 yılda yapılanlarını 10 ayda yaptığım oldu. Kayseri’nin sorunlarını kısa sürede çözeceğime inanıyorum. Kayseri’nin en büyük sorunu ulaşım sorunu. Yaptığımız projelerle ekiplerimiz şu anda çalışıyor, 200’ün üzerinde ciddi projeler yaptık. Bu projelerden en büyüğü de ulaşım ilgili. Kayseri’nin en büyük sorunu ulaşım ile olan sıkıntısı. İnanın Kırşehir’den Kayseri’ye 1 saat 15 dakikada geldik. 1 saat 15 dakika da ise Boğazköprüden polisevine çıktık. Bu insanların eziyet görmesi ve trafikte eziyet çekmesi son derece anlamsız. Zağ ve teknoloji gelişiyor. Yapılan işleri 5 yıllığına yada 10 yıllığına değil. 100 yıllığına yapılmalı. Şehir nüfusunun yüzde 88’i kentte yüzde 12 köylerde yaşıyor. Avrupa ortamlarına baktığımız zaman şehir ve köylerde yaşayanların oranı yüzde 75’lerde. Ne olmuşta birden merkezde yüzde 88 nüfus yaşıyor. 2000 yılında şehrin nüfusu 600 bin bugün şehrin merkez nüfusu 1 milyon 10 bin civarında. Bu şehirde 10 yıl önce araç sayısı 150 bin iken şimdilerde 300 bine geldi. Dolayısıyla şehrin büyük sorunları var. İnşallah rabbim nasip ederse bu şehre hizmet etmeye geldik” dedi.

“BEN OKUMA YAZMA BİLMEYEN ANA BABANIN EVLADIYIM”

Okuma yazma bilmeyen ana babanın evladı olduğunu belirten Özsoy, “Bizim amacımız bu ülkeye hakikaten çok büyük hizmetler verdik. Büyük hizmet vereceğimizi düşünüyoruz. 2 aydır Kayseri’nin sorunları uzman ve profesörlerle çok iyi inceledik. Kayseri’de büyük sorunlar var. Hızlı büyüyen kentte bu kadar sorunun olması son derece doğaldır.

Kayseri tarihine bakıyorsunuz 6 bin yıllık geçmişe sahip olan bir kentimiz. Kayseri Türk ve Müslüman medeniyetlerin en büyük yerlerinden bir tanesi” diye konuştu.

“KİMSE İLE KAVGAYA GELMEDİM”

Özsoy, kimse ile kavga etmeye gelmediğini söyleyerek, “Ben buraya herkesin gönül dostu olmaya geldim. İnşallah inancımda şudur. Her insan Allaha şükür etmelidir. İdarecinin şükrü Allah katında yönettiklerine adil davranmasından geçer. Tabi biz dünyada birçok demokrasilerini inceliyoruz. Avrupa ve Batı demokrasini incelediğiniz zaman hep dinamik insanları değiştirebiliyorlar. Amerika’da insanlar iki dönem seçilebiliyor. 1860’larda belediye olan bir şehir birçok insanların elinden geçti ve hizmetine uğradı. Kim bu şehre ülkeye hizmet ettiyse Allah razı olsun. İnşallah amacımız ve yolumuz halisdir” dedi.

“ULUSLARARASI PROJE AÇACAĞIM”

Rüya projelerden bahseden Özsoy, sözlerine şöyle devam etti: “Bence bu şehre metro yakışır. İkincisi turizm ile ilgili. Turizm istatistiklerini inceledim. Avanos ve Ürgüp’e gelen turist sayısı geçen yıl 4.5 milyon civarında. 50-100 bin arasında turist gelmiş Kayseri’ye. 68.5 kilometre mesafede olan bir yere turistin gelmemesini çok iyi sorgulamak gerekiyor.

Kızılırmak Kayseri sınırları içinde 128 kilometre akıyor. Ve yaklaşık arkadaşlarımız çalışıyor. Avanos bölgesine kadar 27 kilometrelik bir kısım var. Kızılırmak bu bölgede ıslah ederek turistleri gemilerle kayıklar bir parkur vaziyeti içinde Kızıl ırmağın suyu içinde Kayseri’ye getirmeyi düşünüyorum. Yaptığım projelerin tamamı istihdama yöneliktir. Gelişe güzel hazırlanmış projeler değil uzman kişilerle hazırlanmış projedir. Kızılırmak’ta Avanos’tan binecek turist Yamula’dan inecek. 2.5 saatlik bir gezi yapacak. Uluslararası proje açacağım. Parkur çevrelerinde insanların ilgisi çekebileceğin nostaljik alanlar olacak. 4.5 milyon turistin yarısını buraya çekmek zorundayız.” [Haber/Foto: Şeref Kahraman]

Reklamlar

Kasım 16, 2013 - Posted by | Uncategorized |

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: